Notebooky refurbished s Windows 11
Zavrieť

Windows 10


29. júla 2015 spoločnosť Microsoft uviedla na trh nový operačný systém Windows 10.
Windows 10, taký ako ho poznáte, len lepší.
Plná verzia Windows 10 bola k dispozícii ako bezplatná aktualizácia pre všetkých užívateľov v prvom roku po uvedení produktu (29.7.2015 – 29.7.2016) pre oprávnene zariadenia so systémom Windows 7 SP1 a edície Windows 8.x. Po upgrade máte Windows 10 zadarmo na tomto zariadení.
Windows 10 má to najlepšie zo systému Windows 8 a systému Windows 7
WIN 8 + WIN 7 = WINDOWS 10
Systém Windows 10 je taký známy a jednoduchý na používanie, že sa budete cítiť ako odborník.
Vychutnajte si úžasné nové funkcie a známe prostredie, v ktorom sa budete od samého začiatku cítiť ako odborníci. Okrem toho si so systémom Windows 10 zachováte aktuálnosť a vďaka vstavaným funkciám zabezpečenia aj vyššiu bezpečnosť. Windows 10 je navrhnutý tak, že ho dokážete ihneď začať používať a bude fungovať vo vašich súčasných zariadeniach (kompatibilita), vďaka čomu u svojich zákazníkov vyvoláte istotu, že Windows-u 10 dôverujú a vedia ho obsluhovať.
Najosobnejší a najprirodzenejší zážitok – vylepšenia, ktoré si zamilujete
Nová generácia Windows-u má pridané funkcie, s ktorými je radosť pracovať.
Cortana – Vaša plnohodnotná osobná hlasová asistentka
Komunikujte s ňou prirodzene písaním alebo hovorením (v súčasnosti dostupná iba v anglickom a 5 ďalších jazykoch (bez slovenského jazyka))
Cortana je najlepšia osobná asistentka, ktorá vám pripomenie všetky dôležité veci. Pripomenutia založené na čase, polohe alebo ľuďoch sa vždy zobrazujú na všetkých zariadeniach a v správnom čase, aby vám už nikdy nič neuniklo.Osobná a proaktívna poradkyňa
Spravuje Vaše úlohy a pripomenutia
Microsoft Edge – úplne nový prehliadač, s ktorým sa stanete produktívnejší
Microsoft Edge, ktorý vám prinesie lepší zážitok z webu
Píšte alebo zadávajte poznámky priamo na webových stránkach a zdieľajte ich s ostatnými
Windows Hello
prihlasujte sa jednoduchým pohľadom alebo dotykom; proces je rýchly a má zabezpečenie na úrovni podniku, zároveň pôsobí absolútne prirodzene. Využívajú sa pritom biometrické funkcie v zariadení (napríklad dúhovka, tvár, odtlačok prsta atď.), ktoré ľuďom umožňujú prirodzenejšie prihlasovanie a zbavujú ich potreby pamätať si heslá alebo PIN kódy.

Štart & živé dlaždice
Neustále vylepšovaná ponuka Štart je späť a je ešte osobnejšia, usporiadanejšia a zábavnejšia než predtým. Plne nastaviteľné Štart Menu presne podľa Vašich predstáv. Pripnite do nej svoje obľúbené aplikácie a obsah, usporiadajte položky do skupín, presúvajte a meňte veľkosť dlaždíc, a dokonca meňte veľkosť samotnej ponuky Štart. Dynamické dlaždice zobrazujú aktualizácie z vašich aplikácií priamo na domovskej obrazovke, poskytujú relevantné aktuálne informácie a umožňujú vám kedykoľvek prejsť do požadovanej aplikácie.

Naprieč zariadeniami - režim Continuum
Vďaka systému Windows 10 vaše aplikácie skvelo vyzerajú a fungujú vo všetkých režimoch a všetkých zariadeniach. Windows 10 rozpozná, keď prepnete medzi režimom pracovnej plochy (t. j. klávesnica a myš) a režimom tabletu (v prvom rade dotyk) a umožní bezproblémové a nádherné prechody. V prípade počítača ide o mimoriadne pôsobivý zážitok v zariadeniach typu 2 v 1, tabletoch s odnímateľnou klávesnicou a prenosných multifunkčných zariadeniach. Continuum pre telefóny sprístupňuje široké nové možnosti, napríklad párovanie telefónu s väčším externým monitorom s cieľom získať zážitok z obsluhy podobný bežnému počítaču
Univerzálne aplikácie
Špičkový súbor vstavaných aplikácií, ako sú Fotografie, Mapy, Hudba a Filmy a TV programy, dostupných na použitie vo všetkých zariadeniach s Windowsom. Mnoho aplikácií priamo od výrobcu funguje aj na iných platformách, ako napríklad Android a Apple. Aplikácie priamo od výrobcu sa prispôsobujú, vďaka čomu majú skvelé rozlíšenie bez ohľadu na to, či ich používate v telefóne, na veľkom monitore alebo obrazovke s inou veľkosťou.
Microsoft ponúka rôzne edície systému Windows, ktoré riešia špecifické potreby širokého spektra zákazníkov, od spotrebiteľov, cez malé firmy až po najväčšie podniky.
Windows 10 Home je edícia pre počítače určená pre spotrebiteľa. Ponúka pre PC, tablety a 2v1 známu a osobnú skúsenosť. S ním budú používatelia produktívnejší a budú mať viac zábavy vďaka dlhému zoznamu nových funkcií,
Windows 10 Pro je desktop edícia pre PC, tablety a zariadenia typu 2v1. Stavia na znalosti ale aj inovatívnosti funkcií systému Windows 10 Home, pričom má mnoho ďalších benefitov, aby spĺňal rôznorodé potreby malých firiem. Windows 10 Pro pomáha efektívne a účinne spravovať zariadenia a aplikácie, chrániť ich citlivé obchodné dáta, podporu vzdialených a mobilných scenárov produktivity a využiť cloudové technológie. Windows 10 Pro tiež umožňuje zákazníkom využiť novej funkcionality Windows Update for Business , ktorá zníži náklady na správu zariadení, poskytne kontrolu nad nasadzovaním aktualizácií, ponúkne rýchlejší prístup k aktualizáciám zabezpečenia a zabezpečí prístup k novým funkciám systému.
Windows 10 Enterprise je založený na systéme Windows 10 Pro, pridáva pokročilé funkcie navrhnuté tak, aby spĺňali požiadavky pre stredné a veľké organizácie. Poskytuje dodatočné funkcie, ktoré pomáhajú chrániť pred stále rastúcim množstvom moderných bezpečnostných hrozieb zameraných na zariadenia, identity, aplikácie a citlivé informácie spoločnosti. Windows
Windows 10 Education stavia na systéme Windows 10 Enterprise a je navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám škôl - zamestnancov, administrátorov, učiteľov a študentov. Táto edícia bude k dispozícii prostredníctvom akademických multilicenčných programov a pre školy a študentov využívajúcich Windows 10 Home a Windows 10 Pro zariadenia budú možnosti na aktualizáciu na edíciu Windows 10 Education.